Máme
světový
kraj

Zázraky jako v Lurdách

Bazilika ve Frýdku-Místku jako Lurdy, Francie

Máte rádi tajemné příběhy, na které je lidský rozum krátký? Takové na vás čekají ve Frýdku-Místku u baziliky Navštívení Panny Marie. Tomuto místu se říká Slezské Lurdy. Stejně jako nejznámější poutní místo ve Francii je opředeno pověstmi o zázračných uzdraveních a nevysvětlitelných zjeveních.

Poutní místo ve Frýdku si lidé spojovali se zázraky mnohem dříve než ve francouzských Lurdách. Na místě, kde dnes stojí barokní bazilika, se podle pověsti podařilo při hloubení jámy vykopat kamennou sochu Panny Marie. Věřící sošku uložili do nedalekého kostela, druhý den se objevila na stejném místě. Poté, co se příhoda opakovala podruhé, lidé začali mluvit o znamení. Příběh o zvláštním divu se rychle rozkřikl a lidé k zázračné Panně do Frýdku začali podnikat poutě. Procesí přibývala s dalšími svědectvími o poutnících, které Panna Maria údajně uzdravila. Někteří dokonce kolem sochy pozorovali nadpřirozené světlo.

Jestli na nadpřirozeno věříte, či nikoliv, jedno je jisté – bazilika má nevšední atmosféru a stojí za prohlídku.

Za dalšími tajemnými příběhy se vydejte ke Kapli Povýšení svatého Kříže v Hájku. Pramen, který zde vyvěrá, má údajně zázračné účinky.