Máme
světový
kraj

Jedinečná Slezská Harta

Slezská Harta jako Jezerní oblast, Anglie

Zadívejte se na klidnou hladinu Slezské Harty pozorněji a možná se na chvíli ocitnete v Jezerní oblasti, největším národním parku v Anglii. Kdyby však přehrada mohla mluvit, řekla by, že o žádné srovnání nestojí. Slezská Harta je svá a jedinečná.

Krásná příroda, vyhaslé sopky dokreslující scenérie, pohnuté osudy místních obyvatel. S troškou fantazie snad v dálce uvidíte Johanku z Arku, jak cválá na koni k vodnímu hradu. Proč Johanku z Arku? Na Slezské Hartě se totiž natáčel velkofilm Johanka z Arku. Svého času v okolí vyrostly kulisy středověkého město, Milla Jovovich zde v roli francouzské hrdinky sváděla bitvy a natáčení řídil z režisérského křesla Luc Besson.

Dnes na Slezské Hartě panuje klid. Pro svou krásu a sportovní vyžití je oblíbeným cílem výletníků. Okolí můžete poznat na kole, pěšky nebo z paluby lodi. V létě je přehrada ideálním místem pro plavání a vodní sporty.

Vydejte se na vyhlídkovou plavbu a prozkoumejte Slezskou Hartu a její okolí z paluby lodi. Okružní projížďky začínají v Leskovci nad Moravicí.

Co neminout v okolí?