Máme
světový
kraj

Okouzlující místo zázraků

Panna Maria ve skále jako Lurdy, Francie

Navštivte oázu klidu a nadpřirozena v Poodří! Místo opředené zázraky vás pohltí svou zázračnou atmosférou a přírodní krásou.

Poutní místo kousek od Spálova datuje zjevení Panny Marie již v 17. století, tedy o 100 let dříve než ve světově známých Lurdách. Obě místa jsou, kromě podobného vzhledu ve skalách, opředena příběhy uzdravených – od téměř k smrti unavených vojáků po nemocné, kteří se zázračně vyléčili z hrozivě vypadajích chorob.

Francouzské Lurdy a moravský Spálov pojí i živá voda. Ve Francii si poutníci dosud přinášejí lahve a plní je pramenitou a údajně léčivou vodou. Ve Spálově byli lidé v minulosti přesvědčeni o léčivých účincích zdejšího pramene. Proto zde spálovská vrchnost postavila v roce 1848 vanové lázně k využívání vodoléčby, která byla v minulém století všeobecně uznávána a používána. V lázních se dnes sice již nevykoupete, ale lahodnou léčivou vodu určitě nevynechejte.

Ve Spálově navštivte Balerův mlýn, nejmenší zděný mlýn v České republice. Odtud se kochejte překrásnými výhledy na okolní louky a kopečky.

Co neminout v okolí?