Máme
světový
kraj

Himalájská Valaška

Stezka Valaška jako himalájský chodník, Bhútán

Visutý most z ručně svázaných lan. U jeho vstupu se třepotají pestrobarevné modlitební praporky symbolizující nebe, vodu, oheň, zemi a vzduch. Po podobných mostech v Himalájích přenáší jaci až 150 kg nákladu. Jenže nejste v Himálajích. Stojíte na stezce v oblacích pár kroků od beskydských Pusteven.

Vstoupit na tuto zdánlivě nejistou cestu chce kus odvahy. Ale jak jinak se dostat na vyhlídkovou terasu stezky v oblacích zvané Valaška než po tomto 150 metrů dlouhém himalájském chodníku? Pro ty méně odvážné by tu sice druhá varianta byla, ale kdo by se chtěl ochudit o trochu toho adrenalinu?

Nejen v Himalájích, ale i na Valašce lze dobýt Mount Everest. Alespoň ten osobní. Seberte odvahu a prohlédněte si krajinu ze zdejší originální vyhlídky. Sedm metrů dlouhý “balkón“ alias skywalk je celý ze skla. Včetně podlahy! Jako byste ve výšce 30 metrů nad terénem udělali krok do prázdna.

Výprava na Valašku určitě nebude krokem do prázdna, ale na jistotu. Velkolepé výhledy na okolní vrcholky Beskyd jsou k nezaplacení. Výjimečný zážitek slibují také trampolíny umístěné 12 metrů nad zemí. Takové byste v Himálaji hledali jen těžko!

Webová stránka Stezky Valaška

Na Pustevnách najdete kromě Stezky Valašky také dvě překrásné chaty – Maměnku a Libušín. Obdivujte tato skvostná díla slovenského architekta Dušana Jurkoviče zvenku i zevnitř, kde se nachází restaurace i pár pokojíků na ubytování.