Máme
světový
kraj

Pohodově v Ostravě

Centrum Ostravy jako Kodaň, Dánsko

Věděli jste, že atmosféru Kodaně můžete zažít i v Ostravě? Stejně jako v hlavním městě Dánska tu můžete prozkoumávat kouzelná zákoutí na kole, posedět ve stylových podnicích nebo se v klidu projít po břehu řeky. Přesvědčte se sami a pátrejte po okolí Kostelní ulice v centru města.

Malá Kodaň, jak se tomuto kousku městu říká, vznikla jako vize skupiny architektů. Ti chtěli vytvořit místo maximálně vstřícné k lidem stejně jako jejich milovaná Kodaň. I když se tento záměr zcela nerealizoval, stalo se místo u břehu řeky Ostravice fenoménem. Malá Kodaň je dnes cílem všech, kteří stojí o dobré občerstvení, nezávislé filmy, divadelní představení, besedy, koncerty nebo také trhy a různé venkovní kulturní akce. Její páteří se zcela přirozeně stala Kostelní ulice – nejkratší spojka Masarykova náměstí s řekou Ostravicí.

Pokud budete pozorní, spatříte na rohu ulice Kostelní a Havlíčkova nábřeží znak tandemového kola. Ten odkazuje na spolupráci všech, kterým záleží na tom, jak bude vypadat městský prostor a co se v něm bude dít.

Užijte si Malou Kodaň stylově! Půjčte si sdílené kolo Nextbike a objevujte krásy centra Ostravy zpoza řídítek. V jednom z mnoha místních bezva podniků si kupte něco na zub, voňavou kávu a udělejte si piknik na břehu Ostravice.

Co neminout v okolí?