Máme
světový
kraj

Děkujeme za vaši účast v soutěži "Pozvi kámoše do kraje"

Podívejte se na vítězné fotky soutěže “Pozvi kámoše do kraje”! V průběhu prázdnin jsme na facebookovém profilu Severní Morava a Slezsko vyhlásili tři soutěžní kola a čekali na fotky vašich nejoblíbenějších míst v Moravskoslezském kraji. Načerpejte inspiraci od ostatních a navštivte ověřená místa našeho regionu.

Podmínky soutěže čtěte ZDE

Vítězné příspěvky třetího soutěžního kola

Hlavní výhra soutěže: pivní lázně ve Štramberku - získává Martina Horklová

Martina Horklová

“Poodří. Krásná příroda prakticky “za bukem”. Oblast rybníků, ptactva a krásných západů slunce.

Gabriela Andrade - wellness v Zámečku Petrovice

“Zámek Kravaře 👌❤️”

Rostislav Tomáš - relaxační masáž v Relax Days Ostrava

“Slezke Rudoltice. Je tam zámek a pěkná příroda projet se můžete parním vlakem.”

Karin Jarošová - wellness v Hotelu Belaria Resort

“Prašivá – místo, které můj tehdy dvouletý syn vyšel poprvé po svých 🙂”

Tereza Bicknell - wellness v Relax Days Ostrava

“Výhled z Trúby ❤️”

Vítězné příspěvky druhého soutěžního kola

Hlavní výhra soutěže: 10 000 Kč - získává Klára Mikettová

Klára Mikettová

“Štramberk! ❤️ Město, známé díky Turkům! Štramberská věž je podobná té Turecké v Istanbulu – Gelatská 😇 Letos jsem v Istanbulu měla být a nejsem 😣 Výhled z hradu je jako výhled na nebe ❤️ Krása 😍 Nejsem ve Štramberku sice často, ale pokaždé když tam jsem cítím se jako bych to viděla poprvé ❤️ Myslím, že není více světové místo než tohle! 👊

Batoh plný suvenýrů získávají

Tony Smek

“Královna Lysá hora a krásy Beskyd z jejího vrcholu. Každý západ nebo východ slunce z Lysé hory je úzasný a jedinečný. Stejně jako procházky a výšlapy na vrcholy Beskyd.”

Jan Žáček

“Obora na Hukvaldech s Liškou Bystrouškou. 😻 Kouzelné to místo plné divoké zvěře, kdokoliv zde zavítá, má otevřené dveře, obdařené listnatými stromy, ukrývá se na kopečku za historickými domy. Údolí, kde Leoš Janáček múzu umění potkal, není se čemu divit, že slávu ve světě po zásluze získal. Na tohle místo pyšný jsem, navštívíme ho kdykoliv rádi s přítelkyní, když krásný je den. ☀️

Kristýna Koláříková

“Za naprosto jedinečné a také světové místo v našem kraji považuji město Příbor. V tomto městě jsem vyrůstala a vždy když se tam vracím, tak si všímám nových oprav a věcí, které se ve městě dělají, aby zůstalo nadále tak krásné, lidem se tam žilo dobře a turistům mělo co nabídnout. Už při příjezdu, ať autem nebo vlakem, nelze přehlédnout dominantní kostel. Kousek od kostela se dají zakoupit příborské oříšky v karamelu, jsou výborné 😍 Od kostela je to kousek na náměstí, z náměstí potom k domu Sigmunda Freuda, ve kterém nabízejí prohlídky v několika jazycích. Co bych určitě doporučila k návštěvě všem, je zrekonstruovaná zahrada piaristického kláštera. Je plná zeleně, květin, moderních prvků i odpočinkových zákoutí. Pro mě dokonalé místo ❤️ Na fotografii je zmíněný kostel s řekou Lubinou, která Příborem protéká.”

Jana Josieková

“Slezské Beskydy a Zvonička Svatého Isidora v Hrádku – Sv. Isidor pocházel z Madridu a ve zvoničce nalezneme právě jeho dřevěnou bustu a v ní zvon, na který když zazvoníte, budete žít šťastně až do smrti. Stojí tedy za to se zde zajít podívat, zazvonit na zvoneček, načerpat pozitivní energii tohoto místa, užít si krásné výhledy do okolí a nebo také zjistit, co je Alej Dobra, která se nachází poblíž zvoničky…”

Kristýna Kutálková

“Celý náš kraj nádherný je ❤️, ať svítí slunce ☀️ nebo lije 🌧. Na horách 🏔 či u vody 🚣‍♀️, všude plno pohody 😊. S rodinou 👨‍👩‍👧‍👦 či kamarády 👫👫👫, pod stanem 🏕 či na chatě 🏡, ať přemýšlím 🤔, jak přemýšlím 🤷‍♀️, nejlépe je na Hartě 🥰💕😍!”

Vítězné příspěvky prvního soutěžního kola

Hlavní výhra soutěže: 10 000 Kč - získává Jana Jandová

Jana Jandová

“Miluji Beskydy, skoro každý rok se sem vracím a ten kraj mne ani po 20ti letech neomrzel. Pořád objevuji nová a nová kouzelná místečka. Učarovala mi vesnička Hrčava a Trojmezí, krásný dřevěný kostelík, hospůdka s vlastním pivovarem. Nádherné místečko na konci světa. A kvůli téhle vesničce jedu do těchto končin letos znova. Musím to tam víc poznat a projít. A naštěstí tam nejsou davy turistů – prostě idyla.”

Batoh plný suvenýrů získávají

Veronika Nováková

“Jednoznačně Morávku v Beskydech, protože je tady prostě nádherná příroda a klid – na to by koukali jako tyhle 🐂🐂🐂”

Miriam Kuběnová

“Miluji Velký Javorník ❤️ je kouzelný za každého počasí. Nabízí jeden z nejkrásnějších výhledu do okolí ❤️ úžasné místo k odreagování a načerpání energie 😊”

Lenka Sniegoňová

“Já bych toho doporučila hodně ale mojí srdcovkou zůstává Hradec nad Moravicí, kde jsem dělala průvodkyni, seznámila se s manželem a měli jsme tam i svatbu. Občas vypomáháme oba na večerních prohlídkách. Zámek je kouzelné místo s krásnými vyhlídkami a bohatou historií. Doporučuji všem. ❤️”

Veronika Drdová

“Z poslední doby mě nejvíce uchvátila cesta na Smrk. Všude kolem jsme byli obklopeni lesem a jeho zvuky, nepotkali jsme ani živáčka. Na začátku cesty svítilo sluníčko, ale čím výše jsme byli, tím více se stmívalo a padala mlha. Některé části lesa měly tajemný nádech a připomněly mi Pána prstenů a cestu hobita Pytlíka 🙂 A i na vrcholu smrku je krásná atmosféra, i když my místo výhledů tentokrát viděli jen bílou valící se mlhu 😉 Takže i když se zdá, že počasí úplně nevyšlo, dodalo to místu zajímavou a nevšední atmosféru, kterou bych přála každému zažít 👍”

Jana Zlámalová

“Česko je fakt krasná zem, na horu si vylezem. Těšíme se z Pradědu, luxusního výhledu !!! ❤️”

Pavla Dudysová

“Sochařský park pod Babí horou v Těrlicku je magickým místem, kde člověk načerpá energii nejen z desítky, většinou kamenných soch, zde umístěných mezi vzrostlými stromy, ale i z krásných výhledů do dalekého okolí. Zde máte pocit, že vidíte tři dny dopředu. Kdo sem jednou zavítá, musí se vracet opakovaně zpět. Udělat si s přáteli výlet, vyfotit se u vznešených mnohatunových soch, projít se přírodou, sednout si v parku a jen tak relaxovat, prohlížet si sochy ze všech stran, to je nezapomenutelný zážitek! Toto místo, se pro svůj mimořádný význam, stalo vyhledávaným také pro svatební obřady.”